Strona główna » Badania wstępne i kontrolne

Badania wstępne i kontrolne

by Sekretariat

Badania wstępne i kontrolne

Badania wstępne i kontrolne odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów geriatrycznych, onkologicznych oraz wymagających opieki rehabilitanta. Pozwalają one przede wszystkim na zapoznanie się z aktualnym stanem zdrowia pensjonariusza. Z tego też względu w dniu przyjęcia do naszej placówki każda osoba ma możliwość poddawania się stosownym badaniom, abyśmy mogli otoczyć ją jak najlepszą opieką. Na ich podstawie nasz lekarz geriatra z Lublina – dr. Paweł Klimkowicz z wieloletnim doświadczeniem w opiece pacjentów geriatrycznych i onkologicznych – dostosowuje program leczenia, nieustannie monitorując ich stan podczas pobytu w ośrodku. Badaniom wstępnym oraz kontrolnym mogą być poddani zarówno pacjenci wymagający terapii ruchowej, indywidualnej rehabilitacji poszpitalnej, jak i opieki paliatywnej w Lublinie

Chcąc zapewnić opiekę na najwyższym poziomie, wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa, każdy pensjonariusz niezależnie od swoich problemów zdrowotnych ma nie tylko zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską, ale także możliwość badań. Dwa razy w roku dokonujemy kompleksowych badań wszystkich naszych Pensjonariuszy, aby stworzyć wiarygodny profil długotrwałego leczenia i wcześnie wychwycić nawet najmniej widoczne objawy możliwych komplikacji.

Zestaw badań wstępnych oraz kontrolnych, które oferuje GERIAMED Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy im. św. Faustyny Kowalskiej, obejmuje następujące badania:

-morfologia krwi z rozmazem i retikulocytami

-transaminazy i bilirubina

-mocznik, kreatynina i kwas moczowy

-elektrolity

-d-dimery i ewentualnie inne parametry krzepliwości zależnie od terapi p/krzepliwej prowadzonej u Pacjenta

-TSH

-u mężczyzn PSA

-lipidogram

-poziom białek w surowicy/albuminy

-inne badania

Wszyscy pensjonariusze Domu Opieki GERIAMED