Strona główna » Opieka paliatywna Lublin

Opieka paliatywna Lublin

Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy GERIAMED im. św. Faustyny Kowalskiej mieści się w Baranówce. W placówce przebywają osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi, starsze i niepełnosprawne, którym stan zdrowia nie pozwala funkcjonować samodzielnie. Nad bezpieczeństwem każdego pensjonariusza czuwa wykwalifikowany, doświadczony i empatyczny personel medyczny. Wszystkie te aspekty pozwalają mieć pewność, że ośrodek GERIAMED w pobliżu miasta Lublin to gwarantowana opieka paliatywna na najwyższym poziomie. Warto dodać też, że jest to miejsce dostosowane do potrzeb osób chorych, tak więc ich pobyt w ośrodku przebiega w optymalnych warunkach

Całodobowa opieka nad osobami starszymi w ośrodku GERIAMED

Opieką paliatywną obejmowane są osoby z chorobami nieuleczalnymi, które nie poddają się przyczynowemu leczeniu, postępują, ograniczają życie pacjenta, sprawiają mu znaczne trudności w samodzielnym, codziennym funkcjonowaniu. W najbliższych latach, mimo postępu w medycynie, liczba pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową i jednocześnie wymagających paliatywnej opieki, będzie wzrastać. Miejsca takie jak GERIAMED, gwarantują całodobową opiekę nad seniorem, co jest znaczącym wsparciem zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin.

Całodobowa opieka nad osobami starszymi, którą zapewniamy w GERIAMED, zapobiega i znosi cierpienie pacjenta z chorobą nowotworową dzięki dokładnej ocenie i leczeniu bólu, a także towarzyszących mu somatycznych, czy też psychosocjalnych problemów. Opiekę paliatywną w naszej placówce świadczą pielęgniarki i lekarz specjalista geriatrii oraz medycyny paliatywnej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Co więcej, wyróżnia nas m.in. zapewniona codzienna konsultacja lekarska, badania wstępne oraz profilaktyczne, bezpłatna rehabilitacja, spokojna, cicha lokalizacja ośrodka, a także zdrowe, dostosowane do naszych pacjentów posiłki.

Opieka paliatywna GERIAMED dla pacjentów z Lublina i okolic 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy GERIAMED im. św. Faustyny Kowalskiej specjalizuje się w medycynie paliatywnej i świadczeniu specjalistycznej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Zajmujemy się opieką paliatywną w Lublinie i okolicach, umożliwiając pacjentom złagodzenie bólów nowotworowych w zaawansowanych stadiach schorzenia, a także towarzyszących im innych dolegliwości somatycznych. Wszystko po to, aby chory mógł możliwie jak najłagodniej przejść przez ten etap, pozostając aktywnym i świadomym tak długo, jak jest to możliwe. Nasz dom znajduje się na malowniczej działce, porośniętej sosnami i brzozami w spokojnym i komfortowym otoczeniu, jednocześnie dobrze skomunikowanym. 

Profesjonalna opieka nad pacjentem z nowotworem

Dom opieki GERIAMED podejmuje się także opieki nad chorym z nowotworem nawet w bardzo zaawansowanym stadium. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych placówek nie odmawiamy przyjęcia pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dr Klimkowicz posiada wieloletnie doświadczenie w opiece paliatywnej nad pacjentami ze schorzeniami onkologicznymi, wykorzystując swoją wiedzę do możliwie jak najszybszego opanowywania bólu, zapobiegania objawom i skutkom ubocznym stosowanego leczenia oraz powikłaniom podczas przebiegu choroby, a także rozpoznawania stanów zagrażających życiu pensjonariuszy i podejmowania szybkich interwencji w stanach wymagających nagłego leczenia oraz doraźnej opieki specjalistycznej. Opieka nad chorym z nowotworem obejmuje także wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe, mające na celu zapewnienie mu poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnych chwilach oraz zapobieganie samotności w sytuacjach kryzysowych.