Strona główna » Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne

by combo
rehabterapia

Wybór odpowiedniego ośrodka rehabilitacji poszpitalnej nie należy do najłatwiejszych zadań, głównie z tego względu, iż pośród polecanych przychodni bardzo trudno jest znaleźć odpowiadającą wszystkim potrzebom i preferencjom pacjentów.

W Domu Pomocy Społecznej GERIAMED jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w czołówce rehabilitacji poszpitalnej. Nasi oddani fizjoterapeuci stosują najnowocześniejsze zabiegi i urządzenia, takie jak terapia falą uderzeniową i podciśnieniowe leczenie ran. Ponadto, nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści medyczni zapewniają wzorową opiekę osobom cierpiącym na choroby przewlekłe.

Ośrodek rehabilitacyjny i dom opieki GERIAMED

W Domu Opieki GERIAMED wyspecjalizowani fizjoterapeuci wykonują wiele zabiegów z dziedziny rehabilitacji poszpitalnej. Korzystają z nowoczesnych metod i urządzeń do przeprowadzania terapii w chorobach przewlekłych (terapii falą uderzeniową, podciśnieniowego leczenia ran i innych metod. Jest to absolutnie profesjonalny personel medyczny z dużymi kwalifikacjami i ogromnym doświadczeniem w branży.

Rehabilitacja poszpitalna

Chcemy przede wszystkim zapewnić całodobowy pobyt i elementarne świadczenia socjalno-bytowe, a co więcej, jak najlepsze warunki do zachowania lub odzyskania utraconego zdrowia. Mając to na celu, dbamy o wyposażenie naszego ośrodka w nowoczesne urządzenia, sprzęt rehabilitacyjny i leczniczy, a co więcej zatrudniamy wykwalifikowany personel medyczny.

Podczas przeprowadzania zabiegów wykorzystujemy takie urządzenia, jak:

  • Sprzęt do terapii falą uderzeniową, elektroterapii, terapii ultradźwiękami, laserem,
  • UGUL, podnośnik do pionizacji (osprzęt do fizjoterapii),
  • Aby zapewnić całościową opiekę nad osobami chorującymi przewlekle, ośrodek ma specjalny sprzęt medyczny. Jest to najbardziej nowoczesny sprzęt do leczenia podciśnieniowego ran przewlekłych, EKG z interfejsem do połączeń internetowych służący do bardzo szybkiej i skutecznej diagnostyki.
  • Pulsoksymetr, inhalatory, koncentrator tlenu, nebulizatory, pompy infuzyjne, a także inny sprzęt medyczny, który pomaga w opiece nad naszymi podopiecznymi.
  • Sprzęt przeznaczony do USG.

Skuteczna pomoc specjalistów
Jesteśmy świadomi tego, że proces rehabilitacji poszpitalnej wpływa na koordynację ruchową oraz sprawność każdej z osób, która długotrwale przebywała w szpitalu. Nasi fachowcy zagwarantują przywrócenie całkowitego zakresu sprawności ruchowej, a co więcej wpłyną na zminimalizowanie dolegliwości bólowych pacjentów, do których doszło na skutek nieruszania się.

Rehabilitacja poszpitalna w naszym ośrodku jest całkowicie bezpieczna. Zatrudniony przez nas personel wykazuje dużą wyrozumiałość dla wszystkich naszych pacjentów.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zachęcamy Cię do kontaktu – obejmiemy Cię najlepszą opieką podczas rehabilitacji poszpitalnej w Lublinie. Dom Opieki GERIAMED to pod tym względem najlepszy wybór!

Przebywający w naszej placówce podopieczni mogą liczyć na stałą opiekę, którą sprawuje profesjonalny lekarz medycyny Paweł Klimkowicz. Jest to lekarz chorób wewnętrznych, specjalista geriatrii i medycyny paliatywnej, a co więcej były konsultant wojewódzki (2014 – 2016) w zakresie geriatrii. Oprócz niego opieki udzielają wykwalifikowane pielęgniarki ze specjalizacją w dziedzinie chorób przewlekłych oraz z długim stażem pracy w Oddziale dla Przewlekle Chorych, magistrzy fizykoterapii oraz wykwalifikowane opiekunki medyczne. Przeprowadzamy naszym podopiecznym badania profilaktyczne krwi co 6 miesięcy, które są wliczane w cenę pobytu. Gdyby zaszła konieczność gwarantujemy na miejscu konsultacje specjalistyczne, pobieranie materiałów do badań laboratoryjnych i wykonywanie drobnych zabiegów, niewymagających hospitalizacji (w tym upustów płynów z jam ciała, opracowania odleżyn itp).