Strona główna » Hospicjum Lublin

Hospicjum Lublin

by combo

Całodobowa opieka zapewniana w hospicjum GERIAMED skierowana jest na osoby starsze i cierpiące na choroby nowotworowe. Lekarze i inni specjaliści dokonują kompleksowej oceny, niwelowania bólu oraz związanych z nim problemów somatycznych lub psychospołecznych. W naszym hospicjum opiekę paliatywną sprawują pielęgniarki oraz specjalista geriatrii i medycyny paliatywnej z ponad trzydziestoletnim stażem. Ponadto oferujemy codzienne wizyty lekarskie, badania wstępne i profilaktyczne, bezpłatną rehabilitację, spokojną, cichą lokalizację ośrodka oraz zdrowe posiłki dla naszych pacjentów.

Profesjonalna opieka paliatywna nad pacjentami z nowotworem

Hospicjum GERIAMED specjalizuje się w medycynie paliatywnej i specjalnej opiece nad osobami starszymi. Oferujemy opiekę paliatywną na terenie Lublina i okolic, gdzie pacjenci mogą złagodzić ból nowotworowy w zaawansowanych stadiach choroby oraz inne choroby somatyczne. Wszystko po to, aby pacjent mógł przejść ten etap jak najdelikatniej, będąc aktywnym i świadomym jak najdłużej. Nasz dom położony jest na malowniczej działce porośniętej sosnami i brzozami, w cichym i komfortowym otoczeniu, a jednocześnie blisko dobrych połączeń komunikacyjnych.

Ośrodek Rehabilitacyjno-leczniczy im. Świętej Faustyny Kowalskiej GERIAMED pełni funkcje hospicjum i zajmuje się leczeniem pacjentów onkologicznych, nawet w bardzo zaawansowanym stadium. W przeciwieństwie do wielu podobnych instytucji nie odmawiamy przyjęcia pacjentów onkologicznych. Dr Klimkowicz posiada wieloletnie doświadczenie w opiece paliatywnej nad chorymi na nowotwory. Swoją wiedzę wykorzystuje do jak najszybszego opanowania bólu, zapobiegania objawom leczenia i skutkom ubocznym oraz powikłaniom powstałym w trakcie choroby, a także rozpoznawania stanów zagrażających życiu i podejmowania natychmiastowych działań w stanach wymagających pilnego leczenia i czasowego specjalna opieka. Leczenie pacjenta onkologicznego obejmuje również wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe, którego celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, wsparcie w trudnych chwilach oraz zapobieganie poczuciu osamotnienia w sytuacjach kryzysowych.