Strona główna » Blog » Odwiedziny w Ośrodku (Covid-19)

Odwiedziny w Ośrodku (Covid-19)

by Sekretariat
dom opieki geriamed w lublin

W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną, przez długi czas możliwość odwiedzin u naszych pensjonariuszy była wstrzymana. Naszym priorytetem było, naturalnie, zapewnienie bezpieczeństwa pensjonariuszom, którzy jako osoby w podeszłym wieku znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka w przypadku zarażenia wirusem Covid-19. Zdając sobie jednak sprawę, jak ważne, zarówno dla pensjonariuszy jak ich dla ich rodzin, jest utrzymanie kontaktu pomimo pandemii, od początku naszym celem było stworzenie warunków dla swobodnego, a zarazem bezpiecznego spotkania twarzą w twarz.

Obecnie odwiedziny pensjonariuszy w Ośrodku są możliwe przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Jeżeli odwiedzający mogą poświadczyć ukończenie procesu szczepienia lub posiadanie przeciwciał IgG (badanie nie dawniejsze niż trzy miesiące), otrzymują możliwość wstępu do Ośrodka. Jest to jedyny sposób, aby uzyskać możliwość odwiedzenia pensjonariuszy wyłącznie leżących.

Jeżeli pensjonariusze są w stanie poruszać się samodzielnie lub na wózku inwalidzkim, odwiedziny mogą odbywać się pomimo braku powyższych zaświadczeń. W takim przypadku, bliscy naszych pensjonariuszy mogą, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty na konkretny termin, wejść bezpośrednio do specjalnie wyznaczonego i regularnie dezynfekowanego pokoju odwiedzin, gdzie mogą, zasłaniając nos i usta maseczką, swobodnie porozmawiać przez maksymalnie pół godziny.

You may also like

Leave a Comment